Paweł Wróbel – organista urodzony w Jaśle. Studiował pod kierunkiem prof. Andrzeja Chorosińskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, prof. Jona Laukvika w Hochschule fur Musik w Stuttgarcie oraz prof. Gunthera Rosta w Universitat fur Musik w Grazu.
W roku 2012 uzyskał tytuł doktora sztuki muzycznej w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.
Otrzymał nagrody na międzynarodowych konkursach sztuki organowej w Poznaniu (2005), Gdańsku (2006), Zurychu (2011), Miami (2012). Stypendysta Keimyung Research Foundation Uniwersytetu w Seulu w 2007 r.
Brał udział w sesjach i konkursach mistrzowskich z zakresu gry organowej prowadzonych przez Ludgera Lohmanna, Bernharda Haasa, Gerharda Weinbergera, Wolfganga Zerera, Martina Sandera, Christopha Krummachera.
Jest autorem transkrypcji na organy, utworów fortepianowych oraz orkiestrowych J. S. Bacha, F. Liszta, S. Prokofieva, S. Rachmaninowa oraz I. Strawińskiego.
Jego autorska transkrypcja organowa Funerailles (2010) oraz walca zapomnianego nr 1 (2017) F. Liszta została wydana w wydawnictwie Polihymnia w Lublinie.
Do osiągnięć artysty należy również zaliczyć prawykonanie podczas koncertu Koła Młodych Związku kompozytorów Polskich, który odbył się w ramach festiwalu „Warszawska jesień” (2008), czterech utworów organy solo: Witraży Barbary Kaszuby, Trans.For.My Emptiness Klaudii Pasternak, Proxima Centauri Mateusza Ryczka. Odkształcenie Jacka Sotomskiego, które utrwalone zostały na płycie „live” z tegoż koncertu wydanej przez firmę fonograficzną Musicom.
Paweł Wróbel posiada w swym repertuarze komplet dzieł organowych J. Brahmsa, N. Bruhnsa, C. Francka, R. Schumanna oraz wszystkie sonaty organowe A.G. Rittera oraz jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia organistów American Guild of Organist w Nowym Jorku.
Jest wykładowcą w Diecezjalnym Studium Organistowskim oraz Zespole Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Paweł Wróbel pełni funkcję dyrektora artystycznego nad Festiwalem Muzyki Organowej w Bazylice Katedralnej w Kielcach oraz Klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na św. Krzyżu.