Konkurs grantowy Zielona Ławeczka
Maksymalna wartość grantu rzeczowo-pieniężnego wynosi 1950 zł. W skład grantu wchodzi:
- dofinansowanie na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji miniogrodów:
– bez obiektów mikroretencji – maksymalnie 1200 zł;
– wraz z obiektami mikroretencji – maksymalnie 1500 zł; - ławka parkowa – wartość 450 zł;
Maksymalna kwota dofinansowania, o którą może wnioskować zespół to 1500 zł.
KTO MOŻE APLIKOWAĆ?
Zespoły konkursowe to grupy sąsiadów, którzy chcieliby poprawić wygląd otoczenia swojego miejsca zamieszkania. Zespół powinien składać się z minimum 5 osób, ale jego liczebność może się sukcesywnie zwiększać, ponieważ uczestnicy mogą aktywnie włączać innych sąsiadów do pracy. Zespołowi przewodzi lider, który utrzymuje kontakt z administracją modernizowanego terenu oraz organizatorem konkursu.
Na stronie konkursu znajduje się wiele wskazówek i inspiracji oraz ciekawych linków i artykułów.
Ponadto, na stronie konkursu znajdują się podpowiedzi jak krok po kroku wykonać zadania konkursowe. Zajrzyjcie do Planu Działań.
WYSTARCZY ZAREJESTROWAĆ ZESPÓŁ i DO 6 CZERWCA 2021 r. PRZESŁAĆ SWÓJ PROJEKT.
Wszystkie zespoły, które zgłoszą projekt będą mogły skorzystać z konsultacji z architektem krajobrazu, który doradzi jak najlepiej zagospodarować przestrzeń.
CEL PROJEKTU
- zazielenianie publicznie dostępnych terenów osiedlowych;
- zapobieganie utracie wody;
- zbudowanie relacji sąsiedzkich poprzez stworzenie miniogrodów wokół budynków, które będą przestrzenią do nawiązywania relacji pomiędzy członkami danej społeczności.
SPOSÓB KOMUNIKACJI Z UCZESTNIKAMI PROJEKTU
Projekt zarządzany jest przez platformę internetową zielonalaweczka.pl. Portal umożliwia komunikację z uczestnikami, składanie wniosków o grant, zamieszczanie propozycji projektów konkursowych, ocenianie ich, zadawanie pytań, publikację aktualności, itp.
Na portalu zamieszczone zostały wszystkie niezbędne informacje dot. organizacji konkursu tj. regulamin, terminarz, rodzaj i wysokość grantów, itp.
Portal jest również małą encyklopedią wiedzy dotyczącej urządzania terenów zieleni w osiedlach miejskich. Zostały na nim zamieszczone artykuły poświęcone tematyce zakładania ogrodów miejskich oraz linki do stron pogłębiających tę wiedzę. Można zapoznać się z inspiracjami przygotowanymi przez studentów architektury krajobrazu, jak również z katalogiem prac przedstawiających ciekawe projekty form podwórkowych, które można wkomponować w przestrzeń publiczną.
WYNIKI PROJEKTU
Informacje na temat rezultatów projektu, oraz zrealizowanych modernizacji zostaną umieszczone na stronie zielonalaweczka.pl.
Źródło: www.zielonalaweczka.pl